| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 3522, CGS |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 56 Ohms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 3W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200 |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 2512 (6432 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.047" (1.20mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CPF0402B36R5E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 36.5 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 221 $0.65000 |
|
CPF0402B10R5E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 10.5 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 419 $0.65000 |
|
CPF0402B4K22E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 4.22KOHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 417 $0.65000 |
|
CPF0402B91RE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 91 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 402 $0.65000 |
|
CPF0402B60R4E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 60.4 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 401 $0.65000 |
|
CPF0402B20R5E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 20.5 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 398 $0.65000 |
|
CPF0402B536RE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 536 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 393 $0.65000 |
|
CPF0402B82R5E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 82.5 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 387 $0.65000 |
|
CPF0402B102RE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 102 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 385 $0.65000 |
|
CPF0402B432RE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 432 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 913 $0.65000 |