| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CPF, Neohm |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 464 Ohms |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Power (Watts): | 0.063W, 1/16W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0402 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.014" (0.35mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CPF0402B1K65E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 1.65KOHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 550 $0.65000 |
|
RLP73V2BR015FTDFTE Connectivity AMP Connectors |
RES 0.015 OHM 1% 1/2W 1206 |
In Stock: 550 $0.65000 |
|
CPF0402B75RE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 75 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 397 $0.65000 |
|
CPF0402B309RE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 309 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 537 $0.65000 |
|
CPF0402B48R7E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 48.7 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 530 $0.65000 |
|
CPF0402B634RE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 634 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 530 $0.65000 |
|
CPF0402B187RE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 187 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 529 $0.65000 |
|
CPF0402B13R3E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 13.3 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 466 $0.65000 |
|
CPF0402B261RE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 261 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 525 $0.65000 |
|
CPF0402B4K64E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 4.64KOHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 524 $0.65000 |