| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CPF, Neohm |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 13.3 Ohms |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Power (Watts): | 0.063W, 1/16W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0402 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.014" (0.35mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CPF0402B261RE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 261 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 525 $0.65000 |
|
CPF0402B4K64E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 4.64KOHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 524 $0.65000 |
|
CPF0402B43KE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 43K OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 422 $0.65000 |
|
CPF0402B52K3E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 52.3KOHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 600 $0.65000 |
|
CPF0402B1K05E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 1.05KOHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 511 $0.65000 |
|
CPF0402B1K1E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 1.1K OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 11 $0.65000 |
|
CPF0402B80R6E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 80.6 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 305 $0.65000 |
|
CPF0402B14KE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 14K OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 504 $0.65000 |
|
CPF0402B11K8E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 11.8KOHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 502 $0.65000 |
|
CPF0402B10K7E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 10.7KOHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 500 $0.65000 |