| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CPF, Neohm |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 412 Ohms |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Power (Watts): | 0.063W, 1/16W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0402 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.014" (0.35mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CPF0402B237RE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 237 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 835 $0.65000 |
|
CPF0402B324RE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 324 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 831 $0.65000 |
|
CPF0402B121RE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 121 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 676 $0.65000 |
|
CPF0402B69K8E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 69.8KOHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 826 $0.65000 |
|
CPF0402B51RE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 51 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 825 $0.65000 |
|
352212RJTTE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 12 OHM 5% 3W 2512 |
In Stock: 8,721 $0.65000 |
|
CPF0402B19K6E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 19.6KOHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 817 $0.65000 |
|
35221M2JTTE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 1.2M OHM 5% 3W 2512 |
In Stock: 813 $0.65000 |
|
CPF0402B71R5E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 71.5 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 804 $0.65000 |
|
CPF0402B332RE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 332 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 800 $0.65000 |