| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 3522, CGS |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 1.2 MOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 3W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200 |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 2512 (6432 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.047" (1.20mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CPF0402B71R5E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 71.5 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 804 $0.65000 |
|
CPF0402B332RE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 332 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 800 $0.65000 |
|
CPF0402B45R3E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 45.3 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 800 $0.65000 |
|
CPF0402B6K98E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 6.98KOHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 800 $0.65000 |
|
CPF0402B1K13E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 1.13KOHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 797 $0.65000 |
|
CPF0402B4K53E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 4.53KOHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 796 $0.65000 |
|
3522680RJTTE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 680 OHM 5% 3W 2512 |
In Stock: 0 $0.65000 |
|
CPF0402B18KE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 18K OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 794 $0.65000 |
|
CPF0402B825RE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 825 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 793 $0.65000 |
|
CPF0402B158RE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 158 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 792 $0.65000 |