| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMM0204 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 3.3 kOhms |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding |
| Temperature Coefficient: | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Package / Case: | MELF, 0204 |
| Supplier Device Package: | Mini MELF |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CPF-A-0603B300RETE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 300 OHM 0.1% 1/16W 0603 |
In Stock: 618 $0.60000 |
|
MCS0402MD4702BE100Vishay / Beyschlag |
RES SMD 47K OHM 0.1% 1/10W 0402 |
In Stock: 323 $0.60000 |
|
MMA02040D1001BB300Vishay / Beyschlag |
RES 1K OHM 0.1% 1/4W MELF 0204 |
In Stock: 261 $0.60000 |
|
CPF-A-0603B110KETE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 110K OHM 0.1% 1/16W 0603 |
In Stock: 213 $0.60000 |
|
RL73H3AR10FTDFTE Connectivity AMP Connectors |
RES 0.1 OHM 1% 1W 2512 |
In Stock: 109 $0.60000 |
|
MCS0402MD2492BE100Vishay / Beyschlag |
RES SMD 24.9KOHM 0.1% 1/10W 0402 |
In Stock: 107 $0.60000 |
|
SMM02040D4991BB300Vishay / Beyschlag |
RES 4.99KOHM 0.1% 1/4W MELF 0204 |
In Stock: 107 $0.60000 |
|
CMA02040X3309GB300Vishay / Beyschlag |
RES SMD 33 OHM 2% 0.4W 0204 |
In Stock: 1,000 $0.61000 |
|
RLP73M2BR024FTDFTE Connectivity AMP Connectors |
RES 0.024 OHM 1% 1/2W 1206 |
In Stock: 898 $0.61000 |
|
CRCW20101K00JNEFHPVishay / Dale |
RES SMD 1K OHM 5% 1W 2010 |
In Stock: 865 $0.61000 |