| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMM0204 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 1.1 kOhms |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding |
| Temperature Coefficient: | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Package / Case: | MELF, 0204 |
| Supplier Device Package: | Mini MELF |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
MMA02040D2002BB300Vishay / Beyschlag |
RES 20K OHM 0.1% 1/4W MELF 0204 |
In Stock: 818 $0.60000 |
|
MCS0402MD2211BE100Vishay / Beyschlag |
RES SMD 2.21KOHM 0.1% 1/10W 0402 |
In Stock: 899 $0.60000 |
|
MCS0402MD7501BE100Vishay / Beyschlag |
RES SMD 7.5K OHM 0.1% 1/10W 0402 |
In Stock: 887 $0.60000 |
|
MCS0402MD2490BE100Vishay / Beyschlag |
RES SMD 249 OHM 0.1% 1/10W 0402 |
In Stock: 798 $0.60000 |
|
CPF-A-0603B20RE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 20 OHM 0.1% 1/16W 0603 |
In Stock: 832 $0.60000 |
|
CPF-A-0603B390RETE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 390 OHM 0.1% 1/16W 0603 |
In Stock: 825 $0.60000 |
|
RL73H3AR24FTDFTE Connectivity AMP Connectors |
RES 0.24 OHM 1% 1W 2512 |
In Stock: 792 $0.60000 |
|
RL73H3AR39FTDFTE Connectivity AMP Connectors |
RES 0.39 OHM 1% 1W 2512 |
In Stock: 771 $0.60000 |
|
SMM02040D3301BB300Vishay / Beyschlag |
RES 3.3K OHM 0.1% 1/4W MELF 0204 |
In Stock: 674 $0.60000 |
|
CPF-A-0603B300RETE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 300 OHM 0.1% 1/16W 0603 |
In Stock: 618 $0.60000 |