| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CPF, Neohm |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 1.3 kOhms |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Power (Watts): | 0.063W, 1/16W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.022" (0.55mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CPF0805B270KE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 270K OHM 0.1% 1/10W 0805 |
In Stock: 342 $0.59000 |
|
RLP73K3AR27JTETE Connectivity AMP Connectors |
RES 0.27 OHM 5% 2W 2512 |
In Stock: 336 $0.59000 |
|
CPF0805B1K8E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 1.8K OHM 0.1% 1/10W 0805 |
In Stock: 323 $0.59000 |
|
CPF0603B91RE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 91 OHM 0.1% 1/16W 0603 |
In Stock: 321 $0.59000 |
|
CPF0603B2K2E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 2.2K OHM 0.1% 1/16W 0603 |
In Stock: 238 $0.59000 |
|
CPF0603B3K9E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 3.9K OHM 0.1% 1/16W 0603 |
In Stock: 305 $0.59000 |
|
CPF0805B10RE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 10 OHM 0.1% 1/10W 0805 |
In Stock: 0 $0.59000 |
|
CPF0805B1M0E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 1M OHM 0.1% 1/10W 0805 |
In Stock: 292 $0.59000 |
|
CPF0603B1K5E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 1.5K OHM 0.1% 1/16W 0603 |
In Stock: 290 $0.59000 |
|
CPF0603B910KE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 910K OHM 0.1% 1/16W 0603 |
In Stock: 574 $0.59000 |