| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RCWL |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 100 mOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 1W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 2512 (6432 Metric) |
| Supplier Device Package: | 2512 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.028" (0.70mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CPF0603B62RE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 62 OHM 0.1% 1/16W 0603 |
In Stock: 810 $0.59000 |
|
CPF0805B1M5E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 1.5M OHM 0.1% 1/10W 0805 |
In Stock: 651 $0.59000 |
|
CPF0603B12KE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 12K OHM 0.1% 1/16W 0603 |
In Stock: 800 $0.59000 |
|
CPF0805B27KE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 27K OHM 0.1% 1/10W 0805 |
In Stock: 790 $0.59000 |
|
CPF0603B4R7E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 4.7 OHM 0.1% 1/16W 0603 |
In Stock: 782 $0.59000 |
|
CPF0805B16KE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 16K OHM 0.1% 1/10W 0805 |
In Stock: 780 $0.59000 |
|
CPF0805B3K0E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 3K OHM 0.1% 1/10W 0805 |
In Stock: 768 $0.59000 |
|
CPF0603B300RE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 300 OHM 0.1% 1/16W 0603 |
In Stock: 759 $0.59000 |
|
CPF0805B36KE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 36K OHM 0.1% 1/10W 0805 |
In Stock: 731 $0.59000 |
|
CPF0603B36KE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 36K OHM 0.1% 1/16W 0603 |
In Stock: 711 $0.59000 |