| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CPF, Neohm |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 36 kOhms |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Power (Watts): | 0.063W, 1/16W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.022" (0.55mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CPF0603B82RE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 82 OHM 0.1% 1/16W 0603 |
In Stock: 715 $0.59000 |
|
CPF0603B360RE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 360 OHM 0.1% 1/16W 0603 |
In Stock: 701 $0.59000 |
|
CPF0603B820RE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 820 OHM 0.1% 1/16W 0603 |
In Stock: 600 $0.59000 |
|
CPF0603B5K1E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 5.1K OHM 0.1% 1/16W 0603 |
In Stock: 690 $0.59000 |
|
CPF0805B110RE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 110 OHM 0.1% 1/10W 0805 |
In Stock: 585 $0.59000 |
|
CPF0603B51RE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 51 OHM 0.1% 1/16W 0603 |
In Stock: 682 $0.59000 |
|
CPF0805B13KE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 13K OHM 0.1% 1/10W 0805 |
In Stock: 668 $0.59000 |
|
CPF0603B82KE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 82K OHM 0.1% 1/16W 0603 |
In Stock: 633 $0.59000 |
|
CPF0805B75KE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 75K OHM 0.1% 1/10W 0805 |
In Stock: 441 $0.59000 |
|
CPF0603B180KE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 180K OHM 0.1% 1/16W 0603 |
In Stock: 640 $0.59000 |