| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CPF, Neohm |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 75 Ohms |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Power (Watts): | 0.1W, 1/10W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0805 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.026" (0.65mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CPF0805B6K2E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 6.2K OHM 0.1% 1/10W 0805 |
In Stock: 927 $0.59000 |
|
CPF0805B330KE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 330K OHM 0.1% 1/10W 0805 |
In Stock: 917 $0.59000 |
|
CPF0603B200KE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 200K OHM 0.1% 1/16W 0603 |
In Stock: 915 $0.59000 |
|
CPF0603B160KE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 160K OHM 0.1% 1/16W 0603 |
In Stock: 902 $0.59000 |
|
CPF0805B6R2E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 6.2 OHM 0.1% 1/10W 0805 |
In Stock: 897 $0.59000 |
|
CPF0603B510RE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 510 OHM 0.1% 1/16W 0603 |
In Stock: 889 $0.59000 |
|
CPF0805B2K2E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 2.2K OHM 0.1% 1/10W 0805 |
In Stock: 888 $0.59000 |
|
CPF0805B91RE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 91 OHM 0.1% 1/10W 0805 |
In Stock: 846 $0.59000 |
|
CPF0603B620KE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 620K OHM 0.1% 1/16W 0603 |
In Stock: 495 $0.59000 |
|
CPF0603B56KE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 56K OHM 0.1% 1/16W 0603 |
In Stock: 839 $0.59000 |