| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CPF, Neohm |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 620 Ohms |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Power (Watts): | 0.063W, 1/16W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.022" (0.55mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CPF0603B220KE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 220K OHM 0.1% 1/16W 0603 |
In Stock: 957 $0.59000 |
|
CPF0603B12RE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 12 OHM 0.1% 1/16W 0603 |
In Stock: 955 $0.59000 |
|
CPF0805B3K3E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 3.3K OHM 0.1% 1/10W 0805 |
In Stock: 949 $0.59000 |
|
CPF0603B27KE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 27K OHM 0.1% 1/16W 0603 |
In Stock: 945 $0.59000 |
|
CPF0603B240KE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 240K OHM 0.1% 1/16W 0603 |
In Stock: 935 $0.59000 |
|
CPF0603B680RE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 680 OHM 0.1% 1/16W 0603 |
In Stock: 935 $0.59000 |
|
CPF0805B75RE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 75 OHM 0.1% 1/10W 0805 |
In Stock: 934 $0.59000 |
|
CPF0805B6K2E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 6.2K OHM 0.1% 1/10W 0805 |
In Stock: 927 $0.59000 |
|
CPF0805B330KE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 330K OHM 0.1% 1/10W 0805 |
In Stock: 917 $0.59000 |
|
CPF0603B200KE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 200K OHM 0.1% 1/16W 0603 |
In Stock: 915 $0.59000 |