| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RPC |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 30 Ohms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 0.333W, 1/3W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1206 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.026" (0.65mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RPC1206JT330RStackpole Electronics, Inc. |
RES 330 OHM 5% 1/3W 1206 |
In Stock: 0 $0.03105 |
|
RPC1206JT56R0Stackpole Electronics, Inc. |
RES 56 OHM 5% 1/3W 1206 |
In Stock: 0 $0.03105 |
|
RPC1206JT68R0Stackpole Electronics, Inc. |
RES 68 OHM 5% 1/3W 1206 |
In Stock: 0 $0.02970 |
|
RPC1206JT11R0Stackpole Electronics, Inc. |
RES 11 OHM 5% 1/3W 1206 |
In Stock: 0 $0.03105 |
|
RPC1206JT12R0Stackpole Electronics, Inc. |
RES 12 OHM 5% 1/3W 1206 |
In Stock: 0 $0.03105 |
|
RPC1206JT13R0Stackpole Electronics, Inc. |
RES 13 OHM 5% 1/3W 1206 |
In Stock: 0 $0.03105 |
|
RPC1206JT16R0Stackpole Electronics, Inc. |
RES 16 OHM 5% 1/3W 1206 |
In Stock: 0 $0.03105 |
|
RPC1206JT18R0Stackpole Electronics, Inc. |
RES 18 OHM 5% 1/3W 1206 |
In Stock: 0 $0.03105 |
|
RPC1206JT20R0Stackpole Electronics, Inc. |
RES 20 OHM 5% 1/3W 1206 |
In Stock: 0 $0.03105 |
|
RPC1206JT24R0Stackpole Electronics, Inc. |
RES 24 OHM 5% 1/3W 1206 |
In Stock: 0 $0.03105 |