| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CR |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 13 MOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 1W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 2512 (6432 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.026" (0.65mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CR01156JMeritek |
RES SMD 15M OHM 5% 1W 2512 |
In Stock: 0 $0.02985 |
|
CR01206JMeritek |
RES SMD 20M OHM 5% 1W 2512 |
In Stock: 0 $0.02985 |
|
CR01166JMeritek |
RES SMD 16M OHM 5% 1W 2512 |
In Stock: 0 $0.02985 |
|
ERJ-P08F4990VPanasonic |
RES SMD 499 OHM 1% 2/3W 1206 |
In Stock: 0 $0.02995 |
|
RM20F2490CTCAL-CHIP ELECTRONICS INC. |
RES SMD 249 OHM 1% 1/2W 2010 |
In Stock: 0 $0.03000 |
|
RN06B3921CT5-50CAL-CHIP ELECTRONICS INC. |
RES 3.92K OHM 0.1% 1/16W 0603 |
In Stock: 0 $0.03000 |
|
RN06B3321CT5-25CAL-CHIP ELECTRONICS INC. |
RES 3.32K OHM 0.1% 1/16W 0603 |
In Stock: 0 $0.03000 |
|
RM20F2800CTCAL-CHIP ELECTRONICS INC. |
RES SMD 280 OHM 1% 1/2W 2010 |
In Stock: 0 $0.03000 |
|
RN04B18R0CT10-50CAL-CHIP ELECTRONICS INC. |
RES SMD 18 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 0 $0.03000 |
|
RM20F2261CTCAL-CHIP ELECTRONICS INC. |
RES SMD 2.26K OHM 1% 1/2W 2010 |
In Stock: 0 $0.03000 |