| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RM |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 280 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 2010 (5025 Metric) |
| Supplier Device Package: | 2010 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.026" (0.65mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RN04B18R0CT10-50CAL-CHIP ELECTRONICS INC. |
RES SMD 18 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 0 $0.03000 |
|
RM20F2261CTCAL-CHIP ELECTRONICS INC. |
RES SMD 2.26K OHM 1% 1/2W 2010 |
In Stock: 0 $0.03000 |
|
RN04B4022CT10-25CAL-CHIP ELECTRONICS INC. |
RES 40.2K OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 0 $0.03000 |
|
RN06B4022CT5-25CAL-CHIP ELECTRONICS INC. |
RES 40.2K OHM 0.1% 1/16W 0603 |
In Stock: 0 $0.03000 |
|
RN06B3320CT5-25CAL-CHIP ELECTRONICS INC. |
RES SMD 332 OHM 0.1% 1/16W 0603 |
In Stock: 0 $0.03000 |
|
RM20F2431CTCAL-CHIP ELECTRONICS INC. |
RES SMD 2.43K OHM 1% 1/2W 2010 |
In Stock: 0 $0.03000 |
|
RM20F24R9CTCAL-CHIP ELECTRONICS INC. |
RES SMD 24.9 OHM 1% 1/2W 2010 |
In Stock: 0 $0.03000 |
|
RN04B3161CT10-25CAL-CHIP ELECTRONICS INC. |
RES 3.16K OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 0 $0.03000 |
|
RN04B2491CT10-25CAL-CHIP ELECTRONICS INC. |
RES 2.49K OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 0 $0.03000 |
|
RN04B1742CT10-25CAL-CHIP ELECTRONICS INC. |
RES 17.4K OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 0 $0.03000 |