| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CR |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 4.7 MOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 1W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 2512 (6432 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.026" (0.65mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CR022431FMeritek |
RES SMD 2.43K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR024852FMeritek |
RES SMD 48.5K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR0240R7FMeritek |
RES SMD 40.7 OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR024124FMeritek |
RES SMD 4.12M OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR022433FMeritek |
RES SMD 243K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR0252R3FMeritek |
RES SMD 52.3 OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR022490FMeritek |
RES SMD 249 OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR01362JMeritek |
RES SMD 3.6K OHM 5% 1W 2512 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR01825JMeritek |
RES SMD 8.2M OHM 5% 1W 2512 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR022152FMeritek |
RES SMD 21.5K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |