| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CR |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 8.2 MOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 1W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 2512 (6432 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.026" (0.65mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CR022152FMeritek |
RES SMD 21.5K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR0224R0FMeritek |
RES SMD 24 OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR022R00FMeritek |
RES SMD 2 OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR026490FMeritek |
RES SMD 649 OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR023160FMeritek |
RES SMD 316 OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR023R01FMeritek |
RES SMD 3.01 OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR0295R3FMeritek |
RES SMD 95.3 OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR023161FMeritek |
RES SMD 3.16K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR021335FMeritek |
RES SMD 13.3M OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR01514JMeritek |
RES SMD 510K OHM 5% 1W 2512 |
In Stock: 0 $0.02845 |