| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CRL |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 820 mOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.1W, 1/10W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.022" (0.55mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CRL0603-FW-R910ELFJ.W. Miller / Bourns |
RES 0.91 OHM 1% 1/10W 0603 |
In Stock: 0 $0.02608 |
|
CRL0603-FW-R700ELFJ.W. Miller / Bourns |
RES 0.7 OHM 1% 1/10W 0603 |
In Stock: 0 $0.02608 |
|
CRL0805-JW-R270ELFJ.W. Miller / Bourns |
RES 0.27 OHM 5% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.02664 |
|
CRL0805-JW-R470ELFJ.W. Miller / Bourns |
RES 0.47 OHM 5% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.02664 |
|
RM20J751CTCAL-CHIP ELECTRONICS INC. |
RES SMD 750 OHM 5% 1/2W 2010 |
In Stock: 0 $0.02700 |
|
RM20J750CTCAL-CHIP ELECTRONICS INC. |
RES SMD 75 OHM 5% 1/2W 2010 |
In Stock: 0 $0.02700 |
|
RM20J150CTCAL-CHIP ELECTRONICS INC. |
RES SMD 15 OHM 5% 1/2W 2010 |
In Stock: 0 $0.02700 |
|
RM20J1R5CTCAL-CHIP ELECTRONICS INC. |
RES SMD 1.5 OHM 5% 1/2W 2010 |
In Stock: 0 $0.02700 |
|
RM20J182CTCAL-CHIP ELECTRONICS INC. |
RES SMD 1.8K OHM 5% 1/2W 2010 |
In Stock: 0 $0.02700 |
|
RM20J7R5CTCAL-CHIP ELECTRONICS INC. |
RES SMD 7.5 OHM 5% 1/2W 2010 |
In Stock: 0 $0.02700 |