| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CRL |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 270 mOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 0.125W, 1/8W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0805 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CRL0805-JW-R470ELFJ.W. Miller / Bourns |
RES 0.47 OHM 5% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.02664 |
|
RM20J751CTCAL-CHIP ELECTRONICS INC. |
RES SMD 750 OHM 5% 1/2W 2010 |
In Stock: 0 $0.02700 |
|
RM20J750CTCAL-CHIP ELECTRONICS INC. |
RES SMD 75 OHM 5% 1/2W 2010 |
In Stock: 0 $0.02700 |
|
RM20J150CTCAL-CHIP ELECTRONICS INC. |
RES SMD 15 OHM 5% 1/2W 2010 |
In Stock: 0 $0.02700 |
|
RM20J1R5CTCAL-CHIP ELECTRONICS INC. |
RES SMD 1.5 OHM 5% 1/2W 2010 |
In Stock: 0 $0.02700 |
|
RM20J182CTCAL-CHIP ELECTRONICS INC. |
RES SMD 1.8K OHM 5% 1/2W 2010 |
In Stock: 0 $0.02700 |
|
RM20J7R5CTCAL-CHIP ELECTRONICS INC. |
RES SMD 7.5 OHM 5% 1/2W 2010 |
In Stock: 0 $0.02700 |
|
RM20J681CTCAL-CHIP ELECTRONICS INC. |
RES SMD 680 OHM 5% 1/2W 2010 |
In Stock: 0 $0.02700 |
|
RM20J161CTCAL-CHIP ELECTRONICS INC. |
RES SMD 160 OHM 5% 1/2W 2010 |
In Stock: 0 $0.02700 |
|
RM20J151CTCAL-CHIP ELECTRONICS INC. |
RES SMD 150 OHM 5% 1/2W 2010 |
In Stock: 0 $0.02700 |