| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 10000 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 6000V (6kV) |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | High Voltage |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Size / Dimension: | 0.800" L x 0.402" W (20.30mm x 10.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.873" (22.18mm) |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | 0.681" (17.30mm) |
| Lead Style: | Straight |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
7565N332J103LENOVACAP |
CAP CER 3300PF 10KV C0G/NP0 RAD |
In Stock: 0 $94.91700 |
|
7565N682J602LENOVACAP |
CAP CER 6800PF 6KV C0G/NP0 RAD |
In Stock: 0 $99.35450 |
|
7565N822J602LENOVACAP |
CAP CER 8200PF 6KV C0G/NP0 RAD |
In Stock: 0 $105.60265 |
|
7565N392J103LENOVACAP |
CAP CER 3900PF 10KV C0G/NP0 RAD |
In Stock: 0 $110.59835 |
|
7565N103J602LENOVACAP |
CAP CER 10000PF 6KV C0G/NP0 RAD |
In Stock: 0 $118.05125 |
|
7565N123J602LENOVACAP |
CAP CER 0.012UF 6KV C0G/NP0 RAD |
In Stock: 0 $140.27160 |
|
2220Y1K00474KJTWS2Syfer |
CAP CER 0.47UF 1KV X7R 2220 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
1111J5000100FUTSyfer |
CAP CER 10PF 500V C0G/NP0 1111 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
1111J5000100GUTSyfer |
CAP CER 10PF 500V C0G/NP0 1111 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
1111J5000100JUTSyfer |
CAP CER 10PF 500V C0G/NP0 1111 |
In Stock: 0 $0.00000 |