| Type | Description |
|---|---|
| Series: | StackiCap™, FlexiCap™ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 0.47 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 1000V (1kV) |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Soft Termination |
| Ratings: | - |
| Applications: | Boardflex Sensitive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 2220 (5750 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.177" (4.50mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
1111J5000100FUTSyfer |
CAP CER 10PF 500V C0G/NP0 1111 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
1111J5000100GUTSyfer |
CAP CER 10PF 500V C0G/NP0 1111 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
1111J5000100JUTSyfer |
CAP CER 10PF 500V C0G/NP0 1111 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
1111J5000100KUTSyfer |
CAP CER 10PF 500V C0G/NP0 1111 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
1111J5000101FUTSyfer |
CAP CER 100PF 500V C0G/NP0 1111 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
1111J5000101GUTSyfer |
CAP CER 100PF 500V C0G/NP0 1111 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
1111J5000101JUTSyfer |
CAP CER 100PF 500V C0G/NP0 1111 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
1111J5000101KUTSyfer |
CAP CER 100PF 500V C0G/NP0 1111 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
1111J5000110FUTSyfer |
CAP CER 11PF 500V C0G/NP0 1111 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
1111J5000110GUTSyfer |
CAP CER 11PF 500V C0G/NP0 1111 |
In Stock: 0 $0.00000 |