| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.1 µF |
| Tolerance: | ±1% |
| Voltage - Rated: | 63V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 (1B) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | High Reliability |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 2225 (5763 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.098" (2.50mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
7565B103K602LENOVACAP |
CAP CER 10000PF 6KV X7R RAD |
In Stock: 0 $21.14015 |
2225Y1000393FFRSyfer |
CAP CER 0.039UF 100V C0G 2225 |
In Stock: 0 $21.24374 |
|
2225Y1000393FFTSyfer |
CAP CER 0.039UF 100V C0G 2225 |
In Stock: 0 $21.24374 |
|
2225Y1000473FFRSyfer |
CAP CER 0.047UF 100V C0G 2225 |
In Stock: 0 $21.24374 |
|
2225Y1000473FFTSyfer |
CAP CER 0.047UF 100V C0G 2225 |
In Stock: 0 $21.24374 |
|
4540N102J103LENOVACAP |
CAP CER 1000PF 10KV C0G/NP0 RAD |
In Stock: 0 $21.32702 |
|
2225Y2000273FFRSyfer |
CAP CER 0.027UF 200V C0G 2225 |
In Stock: 0 $21.44660 |
|
2225Y2000273FFTSyfer |
CAP CER 0.027UF 200V C0G 2225 |
In Stock: 0 $21.44660 |
|
2225Y2500273FFRSyfer |
CAP CER 0.027UF 250V C0G 2225 |
In Stock: 0 $21.44660 |
|
2225Y2500273FFTSyfer |
CAP CER 0.027UF 250V C0G 2225 |
In Stock: 0 $21.44660 |