| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 10000 pF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 6000V (6kV) |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | High Voltage |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Size / Dimension: | 0.900" L x 0.402" W (22.86mm x 10.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.975" (24.76mm) |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | 0.780" (19.80mm) |
| Lead Style: | Straight |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
2225Y1000393FFRSyfer |
CAP CER 0.039UF 100V C0G 2225 |
In Stock: 0 $21.24374 |
|
2225Y1000393FFTSyfer |
CAP CER 0.039UF 100V C0G 2225 |
In Stock: 0 $21.24374 |
|
2225Y1000473FFRSyfer |
CAP CER 0.047UF 100V C0G 2225 |
In Stock: 0 $21.24374 |
|
2225Y1000473FFTSyfer |
CAP CER 0.047UF 100V C0G 2225 |
In Stock: 0 $21.24374 |
|
4540N102J103LENOVACAP |
CAP CER 1000PF 10KV C0G/NP0 RAD |
In Stock: 0 $21.32702 |
|
2225Y2000273FFRSyfer |
CAP CER 0.027UF 200V C0G 2225 |
In Stock: 0 $21.44660 |
|
2225Y2000273FFTSyfer |
CAP CER 0.027UF 200V C0G 2225 |
In Stock: 0 $21.44660 |
|
2225Y2500273FFRSyfer |
CAP CER 0.027UF 250V C0G 2225 |
In Stock: 0 $21.44660 |
|
2225Y2500273FFTSyfer |
CAP CER 0.027UF 250V C0G 2225 |
In Stock: 0 $21.44660 |
|
2225Y0250334FCRSyfer |
CAP CER 0.33UF 25V C0G/NP0 2225 |
In Stock: 0 $21.58702 |