| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 560 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 6000V (6kV) |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | High Voltage |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Size / Dimension: | 0.900" L x 0.402" W (22.86mm x 10.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.975" (24.76mm) |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | 0.780" (19.80mm) |
| Lead Style: | Straight |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
1825Y0100394FCRSyfer |
CAP CER 0.39UF 10V C0G/NP0 1825 |
In Stock: 0 $20.56978 |
|
1825Y0100394FCTSyfer |
CAP CER 0.39UF 10V C0G/NP0 1825 |
In Stock: 0 $20.56978 |
|
2225Y0160124FFRSyfer |
CAP CER 0.12UF 16V C0G/NP0 2225 |
In Stock: 0 $20.95240 |
|
2225Y0160124FFTSyfer |
CAP CER 0.12UF 16V C0G/NP0 2225 |
In Stock: 0 $20.95240 |
|
2225Y0160154FFRSyfer |
CAP CER 0.15UF 16V C0G/NP0 2225 |
In Stock: 0 $20.95240 |
|
2225Y0160154FFTSyfer |
CAP CER 0.15UF 16V C0G/NP0 2225 |
In Stock: 0 $20.95240 |
|
2225J0500104FFRSyfer |
CAP CER 0.1UF 50V C0G/NP0 2225 |
In Stock: 0 $21.01722 |
|
2225J0500104FFTSyfer |
CAP CER 0.1UF 50V C0G/NP0 2225 |
In Stock: 0 $21.01722 |
|
2225J0630104FFRSyfer |
CAP CER 0.1UF 63V C0G/NP0 2225 |
In Stock: 0 $21.01722 |
|
2225J0630104FFTSyfer |
CAP CER 0.1UF 63V C0G/NP0 2225 |
In Stock: 0 $21.01722 |