| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 820 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 6000V (6kV) |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | High Voltage |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Size / Dimension: | 0.598" L x 0.402" W (15.20mm x 10.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.676" (17.18mm) |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | 0.480" (12.20mm) |
| Lead Style: | Straight |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
2215YA250821FCRSPUSyfer |
CAP CER 820PF 250V C0G/NP0 2215 |
In Stock: 0 $10.77720 |
|
2215YA250821FCTSPUSyfer |
CAP CER 820PF 250V C0G/NP0 2215 |
In Stock: 0 $10.77720 |
|
2220J1000103FFRSyfer |
CAP CER 10000PF 100V C0G 2220 |
In Stock: 0 $10.77790 |
|
2220J1000103FFTSyfer |
CAP CER 10000PF 100V C0G 2220 |
In Stock: 0 $10.77790 |
|
2220J1000123FFRSyfer |
CAP CER 0.012UF 100V C0G 2220 |
In Stock: 0 $10.77790 |
|
2220J1000123FFTSyfer |
CAP CER 0.012UF 100V C0G 2220 |
In Stock: 0 $10.77790 |
|
2225J0100683FCRSyfer |
CAP CER 0.068UF 10V C0G/NP0 2225 |
In Stock: 0 $10.77790 |
|
2225J0100683FCTSyfer |
CAP CER 0.068UF 10V C0G/NP0 2225 |
In Stock: 0 $10.77790 |
|
2225J0100823FCRSyfer |
CAP CER 0.082UF 10V C0G/NP0 2225 |
In Stock: 0 $10.77790 |
|
2225J0100823FCTSyfer |
CAP CER 0.082UF 10V C0G/NP0 2225 |
In Stock: 0 $10.77790 |