| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FlexiCap™ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 820 pF |
| Tolerance: | ±1% |
| Voltage - Rated: | 250V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 (1B) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Soft Termination, High Voltage |
| Ratings: | - |
| Applications: | Boardflex Sensitive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 2215 (5738 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.224" L x 0.150" W (5.70mm x 3.81mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.100" (2.54mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
2220J1000103FFRSyfer |
CAP CER 10000PF 100V C0G 2220 |
In Stock: 0 $10.77790 |
|
2220J1000103FFTSyfer |
CAP CER 10000PF 100V C0G 2220 |
In Stock: 0 $10.77790 |
|
2220J1000123FFRSyfer |
CAP CER 0.012UF 100V C0G 2220 |
In Stock: 0 $10.77790 |
|
2220J1000123FFTSyfer |
CAP CER 0.012UF 100V C0G 2220 |
In Stock: 0 $10.77790 |
|
2225J0100683FCRSyfer |
CAP CER 0.068UF 10V C0G/NP0 2225 |
In Stock: 0 $10.77790 |
|
2225J0100683FCTSyfer |
CAP CER 0.068UF 10V C0G/NP0 2225 |
In Stock: 0 $10.77790 |
|
2225J0100823FCRSyfer |
CAP CER 0.082UF 10V C0G/NP0 2225 |
In Stock: 0 $10.77790 |
|
2225J0100823FCTSyfer |
CAP CER 0.082UF 10V C0G/NP0 2225 |
In Stock: 0 $10.77790 |
|
2225J0160683FCRSyfer |
CAP CER 0.068UF 16V C0G/NP0 2225 |
In Stock: 0 $10.77790 |
|
2225J0160683FCTSyfer |
CAP CER 0.068UF 16V C0G/NP0 2225 |
In Stock: 0 $10.77790 |