| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 270 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 6000V (6kV) |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | High Voltage |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Size / Dimension: | 0.700" L x 0.402" W (17.78mm x 10.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.775" (19.68mm) |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | 0.580" (14.73mm) |
| Lead Style: | Straight |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
1812Y0250154FCRSyfer |
CAP CER 0.15UF 25V C0G/NP0 1812 |
In Stock: 0 $10.70118 |
|
1812Y0250154FCTSyfer |
CAP CER 0.15UF 25V C0G/NP0 1812 |
In Stock: 0 $10.70118 |
|
1206J0630241FQTSyfer |
CAP CER 240PF 63V C0G/NP0 1206 |
In Stock: 0 $10.70944 |
|
2225J1K00103FCRSyfer |
CAP CER 10000PF 1KV C0G/NP0 2225 |
In Stock: 0 $10.71000 |
|
2225J1K00103FCTSyfer |
CAP CER 10000PF 1KV C0G/NP0 2225 |
In Stock: 0 $10.71000 |
|
2225J1K00822FCRSyfer |
CAP CER 8200PF 1KV C0G/NP0 2225 |
In Stock: 0 $10.71000 |
|
2225J1K00822FCTSyfer |
CAP CER 8200PF 1KV C0G/NP0 2225 |
In Stock: 0 $10.71000 |
|
1206Y0630271FQTSyfer |
CAP CER 270PF 63V C0G/NP0 1206 |
In Stock: 0 $10.71182 |
|
1825E124K251KHTNOVACAP |
CAP CER 0.12UF 250V 1825 |
In Stock: 0 $10.72232 |
|
2225Y2000273GFRSyfer |
CAP CER 0.027UF 200V C0G 2225 |
In Stock: 0 $10.72372 |