| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.12 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 250V |
| Temperature Coefficient: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 200°C |
| Features: | High Temperature |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1825 (4564 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.180" L x 0.250" W (4.57mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.080" (2.03mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
2225Y2000273GFRSyfer |
CAP CER 0.027UF 200V C0G 2225 |
In Stock: 0 $10.72372 |
|
2225Y2000273GFTSyfer |
CAP CER 0.027UF 200V C0G 2225 |
In Stock: 0 $10.72372 |
|
2225Y2500273GFRSyfer |
CAP CER 0.027UF 250V C0G 2225 |
In Stock: 0 $10.72372 |
|
2225Y2500273GFTSyfer |
CAP CER 0.027UF 250V C0G 2225 |
In Stock: 0 $10.72372 |
|
2225Y5000682FFRSyfer |
CAP CER 6800PF 500V C0G/NP0 2225 |
In Stock: 0 $10.73198 |
|
2225Y5000682FFTSyfer |
CAP CER 6800PF 500V C0G/NP0 2225 |
In Stock: 0 $10.73198 |
|
2225Y5000822FFRSyfer |
CAP CER 8200PF 500V C0G/NP0 2225 |
In Stock: 0 $10.73198 |
|
2225Y5000822FFTSyfer |
CAP CER 8200PF 500V C0G/NP0 2225 |
In Stock: 0 $10.73198 |
|
2220J0500221FFRSyfer |
CAP CER 220PF 50V C0G/NP0 2220 |
In Stock: 0 $10.73254 |
|
2220J0500221FFTSyfer |
CAP CER 220PF 50V C0G/NP0 2220 |
In Stock: 0 $10.73254 |