| Type | Description |
|---|---|
| Series: | C900AC SFTY X1-440 Y2-300 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 3300 pF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 440VAC |
| Temperature Coefficient: | Y5U (E) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | X1, Y2 |
| Applications: | Safety |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Disc |
| Size / Dimension: | 0.433" Dia (11.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | 0.295" (7.50mm) |
| Lead Style: | Straight |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
C947U332MZWDAAWL20KEMET |
CAP CER 3300PF 440VAC Y5U RADIAL |
In Stock: 0 $0.09108 |
|
C947U332MZWDAA7317KEMET |
CAP CER 3300PF 440VAC Y5U RADIAL |
In Stock: 0 $0.09108 |
|
C947U332MZWDCA7317KEMET |
CAP CER 3300PF 440VAC Y5U RADIAL |
In Stock: 0 $0.09108 |
|
![]() |
SR215A470KARElco (AVX) |
CAP CER RADIAL |
In Stock: 0 $0.09108 |
![]() |
SR211C222KARElco (AVX) |
CAP CER RADIAL |
In Stock: 0 $0.09108 |
![]() |
SR211C222KARAP1Elco (AVX) |
CAP CER RADIAL |
In Stock: 0 $0.09108 |
![]() |
SR211C222KARAP2Elco (AVX) |
CAP CER RADIAL |
In Stock: 0 $0.09108 |
![]() |
0805ZD226MAT4AElco (AVX) |
CAP CER SMD |
In Stock: 0 $0.09108 |
![]() |
SR211C222KARTR2Elco (AVX) |
CAP CER RADIAL |
In Stock: 0 $0.09108 |
C947U332MZWDAAWL30KEMET |
CAP CER 3300PF 2500V Y5U RAD |
In Stock: 0 $0.09108 |