| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMD Auto X8R HT150C |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.018 µF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 10V |
| Temperature Coefficient: | X8R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Features: | Low ESL, High Temperature |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Applications: | Automotive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.035" (0.88mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
SR295C104KAATR2Elco (AVX) |
CAP CER RADIAL |
In Stock: 0 $0.09051 |
![]() |
SR295C104KAAElco (AVX) |
CAP CER RADIAL |
In Stock: 0 $0.09051 |
C0805F222K2RACAUTOKEMET |
CAP CER 2200PF 200V X7R 0805 |
In Stock: 0 $0.09051 |
|
C0805F682K1RACAUTOKEMET |
CAP CER 6800PF 100V X7R 0805 |
In Stock: 0 $0.09051 |
|
C0603C339K1GACTUKEMET |
CAP CER 3.3PF 100V NP0 0603 |
In Stock: 0 $0.09052 |
|
C1206C393M1UACTUKEMET |
CAP CER 0.039UF 100V Z5U 1206 |
In Stock: 0 $0.09052 |
|
C0805F223K1RAC3124KEMET |
.022UF 100V |
In Stock: 0 $0.09064 |
|
C0805F223K1RAC3083KEMET |
.022UF 100V |
In Stock: 0 $0.09064 |
|
C1206C683J8HAC7800KEMET |
CAP CER 1206 68NF 10V ULTRA STAB |
In Stock: 0 $0.09068 |
|
C1206C683J4HAC7800KEMET |
CAP CER 1206 68NF 16V ULTRA STAB |
In Stock: 0 $0.09068 |