| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMD Comm X8R HT150C Flex |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 10000 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 100V |
| Temperature Coefficient: | X8R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Features: | Low ESL, Soft Termination, High Temperature |
| Ratings: | - |
| Applications: | Boardflex Sensitive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.049" (1.25mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
C1206C153M3JAC7800KEMET |
CAP CER 0.015UF 25V U2J 1206 |
In Stock: 0 $0.09051 |
|
C1206C333M8JAC7800KEMET |
CAP CER 0.033UF 10V U2J 1206 |
In Stock: 0 $0.09051 |
|
C1210C183J8HACAUTOKEMET |
CAP CER 1210 18NF 10V ULTRA STAB |
In Stock: 0 $0.09051 |
|
![]() |
SR295C104KAATR2Elco (AVX) |
CAP CER RADIAL |
In Stock: 0 $0.09051 |
![]() |
SR295C104KAAElco (AVX) |
CAP CER RADIAL |
In Stock: 0 $0.09051 |
C0805F222K2RACAUTOKEMET |
CAP CER 2200PF 200V X7R 0805 |
In Stock: 0 $0.09051 |
|
C0805F682K1RACAUTOKEMET |
CAP CER 6800PF 100V X7R 0805 |
In Stock: 0 $0.09051 |
|
C0603C339K1GACTUKEMET |
CAP CER 3.3PF 100V NP0 0603 |
In Stock: 0 $0.09052 |
|
C1206C393M1UACTUKEMET |
CAP CER 0.039UF 100V Z5U 1206 |
In Stock: 0 $0.09052 |
|
C0805F223K1RAC3124KEMET |
.022UF 100V |
In Stock: 0 $0.09064 |