| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.027 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | Z5U |
| Operating Temperature: | 10°C ~ 85°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.035" (0.90mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
C1210X912J8HAC7800KEMET |
CAP CER 1210 9.1NF 10V ULTRA STA |
In Stock: 0 $0.09049 |
|
C1210X103J8HAC7800KEMET |
CAP CER 1210 10NF 10V ULTRA STAB |
In Stock: 0 $0.09049 |
|
C1210X912J4HAC7800KEMET |
CAP CER 1210 9.1NF 16V ULTRA STA |
In Stock: 0 $0.09049 |
|
C1210X103J4HAC7800KEMET |
CAP CER 1210 10NF 16V ULTRA STAB |
In Stock: 0 $0.09049 |
|
C1210X912J3HAC7800KEMET |
CAP CER 1210 9.1NF 25V ULTRA STA |
In Stock: 0 $0.09049 |
|
C1210X103J3HAC7800KEMET |
CAP CER 1210 10NF 25V ULTRA STAB |
In Stock: 0 $0.09049 |
|
C1210X912J5HAC7800KEMET |
CAP CER 1210 9.1NF 50V ULTRA STA |
In Stock: 0 $0.09049 |
|
C1210X103J5HAC7800KEMET |
CAP CER 1210 10NF 50V ULTRA STAB |
In Stock: 0 $0.09049 |
|
C1210X912J1HAC7800KEMET |
CAP CER 1210 9.1NF 100V ULTRA ST |
In Stock: 0 $0.09049 |
|
C1210X103J1HAC7800KEMET |
CAP CER 1210 10NF 100V ULTRA STA |
In Stock: 0 $0.09049 |