| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMD Comm C0G Flex |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 22 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 100V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Low ESL, Soft Termination |
| Ratings: | - |
| Applications: | Boardflex Sensitive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.039" (0.98mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
06035C273MAT4AElco (AVX) |
CAP CER 0.027UF 50V X7R 0603 |
In Stock: 0 $0.09037 |
|
06035D104MAT4AElco (AVX) |
CAP CER 0.1UF 50V X5R 0603 |
In Stock: 0 $0.09037 |
|
06035E273MAT4AElco (AVX) |
CAP CER 0.027UF 50V Z5U 0603 |
In Stock: 0 $0.09037 |
|
C1210X912J8HAC7800KEMET |
CAP CER 1210 9.1NF 10V ULTRA STA |
In Stock: 0 $0.09049 |
|
C1210X103J8HAC7800KEMET |
CAP CER 1210 10NF 10V ULTRA STAB |
In Stock: 0 $0.09049 |
|
C1210X912J4HAC7800KEMET |
CAP CER 1210 9.1NF 16V ULTRA STA |
In Stock: 0 $0.09049 |
|
C1210X103J4HAC7800KEMET |
CAP CER 1210 10NF 16V ULTRA STAB |
In Stock: 0 $0.09049 |
|
C1210X912J3HAC7800KEMET |
CAP CER 1210 9.1NF 25V ULTRA STA |
In Stock: 0 $0.09049 |
|
C1210X103J3HAC7800KEMET |
CAP CER 1210 10NF 25V ULTRA STAB |
In Stock: 0 $0.09049 |
|
C1210X912J5HAC7800KEMET |
CAP CER 1210 9.1NF 50V ULTRA STA |
In Stock: 0 $0.09049 |