| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMD Comm C0G SnPb |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 330 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 100V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Low ESL |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.035" (0.88mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
C1206C339M1GACTUKEMET |
CAP CER 3.3PF 100V NP0 1206 |
In Stock: 0 $0.09032 |
|
C1206C680M1GACTUKEMET |
CAP CER 68PF 100V NP0 1206 |
In Stock: 0 $0.09032 |
|
C1206C153M8JAC7800KEMET |
CAP CER 0.015UF 10V U2J 1206 |
In Stock: 0 $0.09032 |
|
C0805X912M3JACAUTOKEMET |
CAP CER 25V U2J 0805 |
In Stock: 0 $0.09032 |
|
C0805X752M3JACAUTOKEMET |
CAP CER 7500PF 25V U2J 0805 |
In Stock: 0 $0.09032 |
|
C0805X622M3JACAUTOKEMET |
CAP CER 6200PF 25V U2J 0805 |
In Stock: 0 $0.09032 |
|
C0805X512M3JACAUTOKEMET |
CAP CER 5100PF 25V U2J 0805 |
In Stock: 0 $0.09032 |
|
C0805X100J1GAC7800KEMET |
10.0PF 100V |
In Stock: 0 $0.09032 |
|
C0805X330J1GAC7800KEMET |
33.0PF 100V |
In Stock: 0 $0.09032 |
|
C0805X220J1GAC7800KEMET |
22.0PF 100V |
In Stock: 0 $0.09032 |