HW-06-14-T-S-1090-060
HW-06-14-T-S-1090-060
Image is for reference, please contact us to get the real picture
Manufacturer Part
HW-06-14-T-S-1090-060
Description
CONN HDR 6POS 0.1 STACK T/H
Part Status:Active
Number of Positions:6
Pitch:0.100" (2.54mm)
Number of Rows:1
Row Spacing:-
Length - Overall Pin:1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):0.280" (7.112mm)
Length - Stack Height:1.090" (27.686mm)
Length - Tail:0.060" (1.524mm)