HW-06-15-F-D-311-SM
HW-06-15-F-D-311-SM
Image is for reference, please contact us to get the real picture
Manufacturer Part
HW-06-15-F-D-311-SM
Description
CONN HDR 12POS 0.1 STACK SMD
Part Status:Active
Number of Positions:12
Pitch:0.100" (2.54mm)
Number of Rows:2
Row Spacing:0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:0.565" (14.351mm)
Length - Post (Mating):0.254" (6.452mm)
Length - Stack Height:0.311" (7.899mm)