DW-08-13-S-T-889
DW-08-13-S-T-889
Image is for reference, please contact us to get the real picture
Manufacturer Part
DW-08-13-S-T-889
Description
CONN HDR 24POS 0.1 STACK T/H
Part Status:Active
Number of Positions:24
Pitch:0.100" (2.54mm)
Number of Rows:3
Row Spacing:0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):0.231" (5.867mm)
Length - Stack Height:0.889" (22.581mm)
Length - Tail:0.110" (2.794mm)