DW-08-13-T-D-843
DW-08-13-T-D-843
Image is for reference, please contact us to get the real picture
Manufacturer Part
DW-08-13-T-D-843
Description
CONN HDR 16POS 0.1 STACK T/H TIN
Number of Positions:16
Pitch:0.100" (2.54mm)
Number of Rows:2
Row Spacing:0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):0.277" (7.036mm)
Length - Stack Height:0.843" (21.412mm)
Length - Tail:0.110" (2.794mm)