DW-08-13-S-D-830
DW-08-13-S-D-830
Image is for reference, please contact us to get the real picture
Manufacturer Part
DW-08-13-S-D-830
Description
CONN HDR 16POS 0.1 STACK T/H
Number of Positions:16
Pitch:0.100" (2.54mm)
Number of Rows:2
Row Spacing:0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):0.290" (7.366mm)
Length - Stack Height:0.830" (21.082mm)
Length - Tail:0.110" (2.794mm)