| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Flex Stack, DW |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 20 |
| Pitch: | 0.100" (2.54mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Row Spacing: | 0.100" (2.54mm) |
| Length - Overall Pin: | 0.480" (12.192mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.130" (3.302mm) |
| Length - Stack Height: | 0.240" (6.096mm) |
| Length - Tail: | 0.110" (2.794mm) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Tin |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | - |
| Color: | Black |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
TW-03-12-G-D-610-125Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 6POS |
In Stock: 322 $1.55000 |
![]() |
TW-03-12-G-D-620-245Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 6POS |
In Stock: 322 $1.55000 |
![]() |
TW-03-12-G-D-625-100Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 6POS |
In Stock: 322 $1.55000 |
![]() |
TW-03-12-G-D-646-115Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 6POS |
In Stock: 322 $1.55000 |
![]() |
TW-03-12-G-D-650-330Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 6POS |
In Stock: 322 $1.55000 |
![]() |
TW-03-12-G-D-685-200Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 6POS |
In Stock: 322 $1.55000 |
![]() |
TW-03-12-G-D-710-150Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 6POS |
In Stock: 322 $1.55000 |
![]() |
TW-03-12-G-D-710-200Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 6POS |
In Stock: 322 $1.55000 |
![]() |
TW-03-12-G-D-725-135Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 6POS |
In Stock: 322 $1.55000 |
![]() |
TW-03-12-G-D-750-090Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 6POS |
In Stock: 322 $1.55000 |