| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Flex Stack, DW |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 21 |
| Pitch: | 0.100" (2.54mm) |
| Number of Rows: | 1 |
| Row Spacing: | - |
| Length - Overall Pin: | 0.430" (10.922mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.120" (3.048mm) |
| Length - Stack Height: | 0.200" (5.080mm) |
| Length - Tail: | 0.110" (2.794mm) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Tin |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | - |
| Color: | Black |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
DW-21-07-T-S-320Samtec, Inc. |
CONN HDR 21POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 153 $1.50000 |
![]() |
EW-18-09-T-S-200Samtec, Inc. |
CONN HDR 18POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 153 $1.50000 |
![]() |
DW-15-20-T-S-907Samtec, Inc. |
CONN HDR 15POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 130 $1.50000 |
![]() |
DW-14-14-T-S-999-LLSamtec, Inc. |
CONN HDR 14POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 113 $1.50000 |
![]() |
DW-04-15-S-D-260Samtec, Inc. |
CONN HDR 8POS 0.1 STACK T/H GOLD |
In Stock: 732 $1.53000 |
![]() |
DW-04-15-S-D-275Samtec, Inc. |
CONN HDR 8POS 0.1 STACK T/H GOLD |
In Stock: 732 $1.53000 |
![]() |
DW-04-15-S-D-300Samtec, Inc. |
CONN HDR 8POS 0.1 STACK T/H GOLD |
In Stock: 732 $1.53000 |
![]() |
HW-04-12-G-D-649-250Samtec, Inc. |
CONN HDR 8POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 723 $1.53000 |
![]() |
TW-05-02-S-S-120-105Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 5POS |
In Stock: 640 $1.53000 |
![]() |
HW-04-12-L-D-705-SMSamtec, Inc. |
CONN HDR 8POS 0.1 STACK SMD GOLD |
In Stock: 594 $1.53000 |