| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Flex Stack, DW |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 15 |
| Pitch: | 0.100" (2.54mm) |
| Number of Rows: | 1 |
| Row Spacing: | - |
| Length - Overall Pin: | 1.430" (36.322mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.325" (8.255mm) |
| Length - Stack Height: | 0.995" (25.273mm) |
| Length - Tail: | 0.110" (2.794mm) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Tin |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | - |
| Color: | Black |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
DWM-14-01-T-S-230Samtec, Inc. |
CONN HDR 14POS 0.05 STACK T/H |
In Stock: 126 $1.47000 |
![]() |
HW-12-08-T-S-300-SMSamtec, Inc. |
CONN HDR 12POS 0.1 STACK SMD TIN |
In Stock: 111 $1.47000 |
![]() |
TW-04-08-S-S-460-150Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 4POS |
In Stock: 755 $1.50000 |
![]() |
TW-03-01-S-D-120-075Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 6POS |
In Stock: 951 $1.50000 |
![]() |
TW-03-01-S-D-130-095Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 6POS |
In Stock: 951 $1.50000 |
![]() |
TW-03-01-S-D-145-090Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 6POS |
In Stock: 951 $1.50000 |
![]() |
TW-04-01-G-D-120-095Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 8POS |
In Stock: 810 $1.50000 |
![]() |
EW-04-20-G-D-500Samtec, Inc. |
CONN HDR 8POS 0.1 STACK T/H GOLD |
In Stock: 783 $1.50000 |
![]() |
HW-05-10-S-S-415-195Samtec, Inc. |
CONN HDR 5POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 693 $1.50000 |
![]() |
HW-05-11-L-D-400-430Samtec, Inc. |
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 656 $1.50000 |