| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Flex Stack, DW |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 14 |
| Pitch: | 0.100" (2.54mm) |
| Number of Rows: | 1 |
| Row Spacing: | - |
| Length - Overall Pin: | 1.130" (28.702mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.155" (3.937mm) |
| Length - Stack Height: | 0.865" (21.971mm) |
| Length - Tail: | 0.110" (2.794mm) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Tin |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | - |
| Color: | Black |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
DW-14-20-T-S-860Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK .100" 14POS |
In Stock: 130 $1.42000 |
![]() |
TW-04-04-S-S-200-110Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 4POS |
In Stock: 755 $1.44000 |
![]() |
TW-05-06-G-S-235-150Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 5POS |
In Stock: 734 $1.44000 |
![]() |
TW-05-06-G-S-325-100Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 5POS |
In Stock: 734 $1.44000 |
![]() |
TW-05-06-G-S-400-150Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 5POS |
In Stock: 734 $1.44000 |
![]() |
TW-04-03-L-D-120-100Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 8POS |
In Stock: 713 $1.44000 |
![]() |
TW-04-03-L-D-140-198Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 8POS |
In Stock: 713 $1.44000 |
![]() |
TW-04-03-L-D-150-255Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 8POS |
In Stock: 713 $1.44000 |
![]() |
DW-05-07-G-D-200Samtec, Inc. |
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 707 $1.44000 |
![]() |
DW-05-07-G-D-205Samtec, Inc. |
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 707 $1.44000 |