| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TW |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 14 |
| Pitch: | 0.079" (2.00mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Row Spacing: | 0.079" (2.00mm) |
| Length - Overall Pin: | 0.535" (13.589mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.255" (6.477mm) |
| Length - Stack Height: | 0.160" (4.064mm) |
| Length - Tail: | 0.120" (3.048mm) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Tin |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | - |
| Color: | Black |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
TW-07-03-T-D-215-155Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 14POS |
In Stock: 227 $1.42000 |
![]() |
TW-07-03-T-D-230-130Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 14POS |
In Stock: 227 $1.42000 |
![]() |
TW-07-03-T-D-235-100Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 14POS |
In Stock: 227 $1.42000 |
![]() |
TW-07-03-T-D-271-102Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 14POS |
In Stock: 227 $1.42000 |
![]() |
TW-07-03-T-D-275-120Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 14POS |
In Stock: 227 $1.42000 |
![]() |
TW-07-03-T-D-280-100Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 14POS |
In Stock: 227 $1.42000 |
![]() |
TW-07-03-T-D-285-100Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 14POS |
In Stock: 227 $1.42000 |
![]() |
TW-07-03-T-D-295-130Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 14POS |
In Stock: 227 $1.42000 |
![]() |
DW-13-07-L-S-250Samtec, Inc. |
CONN HDR 13POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 226 $1.42000 |
![]() |
DW-16-10-T-S-300Samtec, Inc. |
CONN HDR 16POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 226 $1.42000 |