| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Flex Stack, DW |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 12 |
| Pitch: | 0.100" (2.54mm) |
| Number of Rows: | 1 |
| Row Spacing: | - |
| Length - Overall Pin: | 1.330" (33.782mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.346" (8.788mm) |
| Length - Stack Height: | 0.874" (22.200mm) |
| Length - Tail: | 0.110" (2.794mm) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Tin |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | - |
| Color: | Black |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
TW-03-07-G-D-150-050Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 6POS |
In Stock: 951 $1.42000 |
![]() |
TW-04-06-S-S-450-120Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 4POS |
In Stock: 755 $1.42000 |
![]() |
DW-03-10-S-D-500-LLSamtec, Inc. |
CONN HDR 6POS 0.1 STACK T/H GOLD |
In Stock: 753 $1.42000 |
![]() |
TW-05-08-G-S-175-270Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 5POS |
In Stock: 734 $1.42000 |
![]() |
TW-05-08-G-S-185-375Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 5POS |
In Stock: 734 $1.42000 |
![]() |
TW-05-08-G-S-250-150Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 5POS |
In Stock: 734 $1.42000 |
![]() |
TW-05-08-G-S-520-100Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 5POS |
In Stock: 734 $1.42000 |
![]() |
DW-04-08-S-D-200Samtec, Inc. |
CONN HDR 8POS 0.1 STACK T/H GOLD |
In Stock: 732 $1.42000 |
![]() |
DW-04-08-S-D-211Samtec, Inc. |
CONN HDR 8POS 0.1 STACK T/H GOLD |
In Stock: 732 $1.42000 |
![]() |
DW-04-08-S-D-250Samtec, Inc. |
CONN HDR 8POS 0.1 STACK T/H GOLD |
In Stock: 732 $1.42000 |