| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TW |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 14 |
| Pitch: | 0.079" (2.00mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Row Spacing: | 0.079" (2.00mm) |
| Length - Overall Pin: | 0.323" (8.204mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.108" (2.743mm) |
| Length - Stack Height: | 0.150" (3.810mm) |
| Length - Tail: | 0.065" (1.651mm) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Tin |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | - |
| Color: | Black |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
TW-03-04-G-D-190-180Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 6POS |
In Stock: 341 $1.38000 |
![]() |
TW-03-04-G-D-265-065Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 6POS |
In Stock: 341 $1.38000 |
![]() |
TW-03-04-G-D-285-118Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 6POS |
In Stock: 341 $1.38000 |
![]() |
TW-03-04-G-D-295-100Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 6POS |
In Stock: 341 $1.38000 |
![]() |
TW-03-04-G-D-295-110Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 6POS |
In Stock: 341 $1.38000 |
![]() |
TW-03-04-G-D-300-130Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 6POS |
In Stock: 341 $1.38000 |
![]() |
TW-03-04-G-D-315-150Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 6POS |
In Stock: 341 $1.38000 |
![]() |
DW-08-09-L-S-320-005Samtec, Inc. |
CONN HDR 8POS 0.1 STACK T/H GOLD |
In Stock: 335 $1.38000 |
![]() |
TW-10-10-T-S-450-111Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 10POS |
In Stock: 334 $1.38000 |
![]() |
DW-06-12-T-D-665-LLSamtec, Inc. |
CONN HDR 12POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 330 $1.38000 |