| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TW |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 14 |
| Pitch: | 0.079" (2.00mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Row Spacing: | 0.079" (2.00mm) |
| Length - Overall Pin: | 0.323" (8.204mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.098" (2.489mm) |
| Length - Stack Height: | 0.125" (3.175mm) |
| Length - Tail: | 0.100" (2.540mm) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Tin |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | - |
| Color: | Black |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
HW-04-15-S-S-250-SMSamtec, Inc. |
CONN HDR 4POS 0.1 STACK SMD GOLD |
In Stock: 407 $1.38000 |
![]() |
HW-04-17-L-S-314-SM-ASamtec, Inc. |
CONN HDR 4POS 0.1 STACK SMD GOLD |
In Stock: 407 $1.38000 |
![]() |
EW-08-15-T-D-200Samtec, Inc. |
CONN HDR 16POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 384 $1.38000 |
![]() |
EW-10-09-L-S-300Samtec, Inc. |
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 377 $1.38000 |
![]() |
TW-07-01-T-D-150-065Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 14POS |
In Stock: 372 $1.38000 |
![]() |
TW-03-04-G-D-190-180Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 6POS |
In Stock: 341 $1.38000 |
![]() |
TW-03-04-G-D-265-065Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 6POS |
In Stock: 341 $1.38000 |
![]() |
TW-03-04-G-D-285-118Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 6POS |
In Stock: 341 $1.38000 |
![]() |
TW-03-04-G-D-295-100Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 6POS |
In Stock: 341 $1.38000 |
![]() |
TW-03-04-G-D-295-110Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 6POS |
In Stock: 341 $1.38000 |