| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TW |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 4 |
| Pitch: | 0.079" (2.00mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Row Spacing: | 0.079" (2.00mm) |
| Length - Overall Pin: | 1.110" (28.194mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.105" (2.667mm) |
| Length - Stack Height: | 0.855" (21.717mm) |
| Length - Tail: | 0.100" (2.540mm) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Gold |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | 30.0µin (0.76µm) |
| Color: | Black |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
TW-03-10-G-D-300-185Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 6POS |
In Stock: 348 $1.36000 |
![]() |
TW-03-10-G-D-313-118Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 6POS |
In Stock: 348 $1.36000 |
![]() |
TW-03-10-G-D-360-140Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 6POS |
In Stock: 348 $1.36000 |
![]() |
TW-03-10-G-D-400-107Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 6POS |
In Stock: 348 $1.36000 |
![]() |
DW-08-09-G-S-225-LLSamtec, Inc. |
CONN HDR 8POS 0.1 STACK T/H GOLD |
In Stock: 341 $1.36000 |
![]() |
DW-08-09-G-S-380-LLSamtec, Inc. |
CONN HDR 8POS 0.1 STACK T/H GOLD |
In Stock: 341 $1.36000 |
![]() |
TW-03-10-G-D-175-260Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 6POS |
In Stock: 341 $1.36000 |
![]() |
TW-03-10-G-D-175-275Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 6POS |
In Stock: 341 $1.36000 |
![]() |
TW-03-10-G-D-250-150Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 6POS |
In Stock: 341 $1.36000 |
![]() |
TW-03-10-G-D-275-125Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 6POS |
In Stock: 341 $1.36000 |