| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Flex Stack, DW |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 9 |
| Pitch: | 0.100" (2.54mm) |
| Number of Rows: | 1 |
| Row Spacing: | - |
| Length - Overall Pin: | 0.530" (13.462mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.120" (3.048mm) |
| Length - Stack Height: | 0.300" (7.620mm) |
| Length - Tail: | 0.110" (2.794mm) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Gold |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | 10.0µin (0.25µm) |
| Color: | Black |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
DW-09-08-G-S-375Samtec, Inc. |
CONN HDR 9POS 0.1 STACK T/H GOLD |
In Stock: 444 $1.32000 |
![]() |
DW-09-08-G-S-315Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK .100" 9POS |
In Stock: 444 $1.32000 |
![]() |
HW-04-08-T-D-315-SM-ASamtec, Inc. |
CONN HDR 8POS 0.1 STACK SMD TIN |
In Stock: 440 $1.32000 |
![]() |
HW-04-08-T-D-250-SM-ASamtec, Inc. |
CONN HDR 8POS 0.1 STACK SMD TIN |
In Stock: 440 $1.32000 |
![]() |
HW-04-08-T-D-300-SM-ASamtec, Inc. |
CONN HDR 8POS 0.1 STACK SMD TIN |
In Stock: 440 $1.32000 |
![]() |
DW-07-10-T-D-375Samtec, Inc. |
CONN HDR 14POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 433 $1.32000 |
![]() |
DW-07-10-T-D-390Samtec, Inc. |
CONN HDR 14POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 433 $1.32000 |
![]() |
DW-07-10-T-D-395Samtec, Inc. |
CONN HDR 14POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 433 $1.32000 |
![]() |
DW-07-10-T-D-472Samtec, Inc. |
CONN HDR 14POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 433 $1.32000 |
DW-07-10-T-D-500Samtec, Inc. |
CONN HDR 14POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 433 $1.32000 |