| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TW |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 4 |
| Pitch: | 0.079" (2.00mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Row Spacing: | 0.079" (2.00mm) |
| Length - Overall Pin: | 0.614" (15.596mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.164" (4.166mm) |
| Length - Stack Height: | 0.340" (8.636mm) |
| Length - Tail: | 0.110" (2.794mm) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Gold |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | 30.0µin (0.76µm) |
| Color: | Black |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
TW-09-06-T-S-394-125Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 9POS |
In Stock: 353 $1.26000 |
![]() |
TW-10-09-T-S-290-070Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 10POS |
In Stock: 353 $1.26000 |
![]() |
TW-08-12-T-S-440-335Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 8POS |
In Stock: 351 $1.26000 |
![]() |
TW-08-12-T-S-450-060Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 8POS |
In Stock: 351 $1.26000 |
![]() |
TW-08-12-T-S-595-060Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 8POS |
In Stock: 351 $1.26000 |
![]() |
HW-08-13-T-S-520-110Samtec, Inc. |
CONN HDR 8POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 347 $1.26000 |
![]() |
HW-08-13-TM-S-520-110Samtec, Inc. |
CONN HDR 8POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 347 $1.26000 |
![]() |
TW-08-12-T-S-750-120Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 8POS |
In Stock: 336 $1.26000 |
![]() |
TW-09-06-T-S-400-175Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 9POS |
In Stock: 334 $1.26000 |
![]() |
TW-09-06-T-S-435-050Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 9POS |
In Stock: 334 $1.26000 |